Blog
Pozycjonowanie stron

Obsługa i pozycjonowanie stron www

Aby stworzona strona internetowa firmy spełniała swoje główne zadanie powinna być ona w sposób właściwy obsługiwana. Obsługą strony www można zająć się samodzielnie, jednak w niektórych sytuacjach zadanie to warto jest powierzyć profesjonalnej firmie. Jakie działania zatem wchodzą w zakres obsługi stron internetowych?

Obsługa stron www polega na systematycznym aktualizowaniu informacji i treści zawartych na stronie, umieszczaniu nowych atrakcyjnych i interesujących treści, dbaniu o ogólny wygląd strony, stały hosting oraz przedłużanie ważności domeny.

Niekiedy również obsługa strony internetowej poszerza się o szereg działań odnoszących się do pozycjonowania oraz optymalizacji strony www. Poprawna obsługa strony www jest gwarancją sukcesywnego rozwoju firmy, poprzez rozpowszechnienie jej oferty wśród stałych i nowych klientów. Pozycjonowanie strony www polega na prowadzeniu wyznaczonych czynności (np. linkowanie, content marketing), których celem jest umieszczenie strony internetowej firmy na jak najwyższej pozycji wyników wyszukiwania. Im wyższa pozycja strony, tym większe są szanse na to, że odwiedzi ją duża liczba potencjalnych klientów. Pozycjonowanie stron www bardzo często określane jest skrótem SEO (z ang. Serach Engine Optimization).